Skoda Citigo: Właściwa pozycja siedząca kierowcy

Skoda Citigo –> Bezpieczeństwo –> Bezpieczeństwo bierne –> Właściwa i bezpieczna pozycja siedząca –> Właściwa pozycja siedząca kierowcy

Właściwa pozycja siedząca kierowcy / prawidłowe trzymanie kierownicy
Rys. 2 Właściwa pozycja siedząca kierowcy / prawidłowe trzymanie kierownicy

Dla własnego bezpieczeństwa i zmniejszenia ryzyka obrażeń w razie wypadku przestrzegać następujących wskazówek.

UWAGA
  •  Przed rozpoczęciem jazdy przyjąć właściwą pozycję siedzącą i nie zmieniać jej podczas jazdy. Zwrócić uwagę pozostałym osobom jadącym samochodem, aby także usiadły we właściwej pozycji i nie zmieniały jej podczas jazdy.
  •  Zachowywać odstęp co najmniej 25 cm od kierownicy. Jeżeli ten minimalny odstęp nie zostanie zachowany, poduszki powietrzne nie spełnią swojej funkcji ochronnej - zagrożenie życia!
  •  Podczas jazdy kierownicę pewnie trzymać obiema dłońmi po bokach, na jej zewnętrznym obwodzie, w pozycji dłoni na godzinach "dziewiątej" i "trzeciej" " rys. 2. W żadnym razie nie trzymać kierownicy w pozycji rąk na godzinie "dwunastej", ani w inny sposób (np. za jej środek lub na wewnętrznym obwodzie itp.). Gdy nastąpi wyzwolenie poduszki powietrznej kierowcy, można doznać ciężkich obrażeń dłoni, rąk i głowy.
  •  Należy dopilnować, aby pod nogami nie leżały żadne przedmioty, które na skutek gwałtownego manewru lub hamowania mogłyby wpaść pod pedały.

    W takim przypadku nie dałoby się wcisnąć pedału sprzęgła, zahamować czy dodać gazu.

Wprowadzenie do tematu

W niniejszym rozdziale można znaleźć informacje dotyczące następujących tematów: Właściwa pozycja siedząca kierowcy Reg ...

Regulacja położenia kierownicy

Rys. 3 Regulacja położenia kierownicy Można regulować wysokość kierownicy.  Dźwignię bezpieczeństwa znajdującą ...

Categorie