Skoda Citigo: Benzyna bezołowiowa

Po wewnętrznej stronie pokrywy wlewu paliwa podany jest rodzaj paliwa zalecany dla pojazdu.

Samochód można eksploatować, używając tylko benzyny bezołowiowej, która odpowiada normie EN 2281).

Wszystkie silniki benzynowe mogą być eksploatowane przy użyciu benzyny o zawartości maksymalnie 10% bioetanolu (E10).

Benzyna bezołowiowa min. 95 RON/ROZ

Należy używać benzyny bezołowiowej o liczbie oktanowej RON 95 lub wyższej.

W sytuacji awaryjnej można tankować benzynę o liczbie oktanowej ROZ 91, 92 lub 93, ale należy się wtedy liczyć z niewielkim spadkiem mocy silnika i nieznacznym zwiększeniem zużycia paliwa. Kontynuować jazdę tylko ze średnimi prędkościami obrotowymi i minimalnym obciążeniem silnika " .

Jak najszybciej należy zatankować paliwo o zalecanej liczbie oktanowej.

Dodatki do paliwa

Benzyna bezołowiowa zgodnie z normą EN 2281) spełnia wszystkie warunki dla bezproblemowej pracy silnika. Dlatego zalecamy, by nie dolewać do paliwa żadnych dodatków. Mogłoby to prowadzić do poważnego uszkodzenia części silnika oraz układu wydechowego.

OSTROŻNIE

OSTROŻNIE

OSTROŻNIE W żadnym razie nie używać dodatków do paliwa z zawartością metali, w szczególności manganu i żelaza.Grozi to poważnym uszkodzeniem części silnika lub układu wydechowego.

OSTROŻNIE Nie wolno używać paliw zawierających metale, np. LRP (lead replacement petrol). Grozi to poważnym uszkodzeniem części silnika lub układu wydechowego.

Informacja

Tankowanie benzyny

Rys. 103 Otwieranie pokrywy wlewu paliwa / odkręcanie korka / zawieszanie korka na pokrywie wlewu paliwa Tankowanie można rozpocząć po spełnieniu na ...

Tankowanie CNG (skompresowany gaz ziemny)

Rys. 104 Króciec wlewowy gazu ziemnego Tankowanie gazu zmiennego można rozpocząć po spełnieniu następującego warunku. Silnik i zapł ...

Categorie