Peugeot 107: Przednie poduszki powietrzne

Peugeot 107 –> Bezpieczeństwo –> Przednie poduszki powietrzne

Przednie poduszki powietrzne


Znajdują się w środku kierownicy dla kierowcy i w desce rozdzielczej dla pasażera. Działają równocześnie, chyba że poduszka powietrzna jest wyłączona, w przypadku zderzenia czołowego w strefie zderzenia A zgodnie z osią wzdłużną pojazdu, w płaszczyźnie poziomej od przodu do tyłu pojazdu. Poduszka powietrzna rozwija się między pasażerem na przednim siedzeniu i deską rozdzielczą, chroniąc pasażera przed wyrzuceniem do przodu.

Poduszki powietrzne ograniczają w ten sposób niebezpieczeństwo uszkodzenia głowy i klatki piersiowej.

Usterka przedniej poduszki powietrznej

Miganie kontrolki sygnalizuje
usterkę poduszek powietrznych, należy skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym w celu kontroli systemu. Poduszki powietrzne mogą nie zadziałać w przypadku zderzenia.

Wyłączenie poduszki powietrznej pasażera

Wyłączenie poduszki powietrznej pasażera


Aby zapewnić bezpieczeństwo dziecka, należy koniecznie wyłączyć poduszkę powietrzną pasażera, w przypadku instalacji na przednim siedzeniu fotelika dziecięcego, "tyłem do kierunku jazdy". W innym przypadku, dziecko narażone będzie na śmiertelne niebezpieczeństwo lub poważne obrażenia ciała podczas otworzenia się poduszki powietrznej.

W pozycji "OFF" poduszka powietrzna pasażera nie otworzy się w przypadku zderzenia.

Zaraz po wyjęciu fotelika dziecięcego "tyłem do kierunku jazdy", należy przekręcić klucz w przełączniku poduszki powietrznej pasażera w pozycję "ON" , włączając tym samym poduszkę i zapewniając bezpieczeństwo pasażera w przypadku zderzenia.

Wyłączenie (kontrola)

W przypadku wyłączenia poduszki,
kontrolka pozostaje zapalona w zestawie wskaźników na czas wyłączenia poduszki.

Poduszki powietrzne

Poduszki powietrzne zostały zaprojektowane tak, by zwiększyć bezpieczeństwo osób w razie silnego zderzenia czołowego; uzupełniają one d ...

Boczne poduszki powietrzne * i poduszki kurtynowe

Boczne poduszki powietrzne są zintegrowane w oparciach foteli przednich od strony drzwi. Poduszki uwalniane są w przypadku silnego uderzenia w strefie zderzenia bocz ...

Categorie