Peugeot 107: Poduszki powietrzne

Peugeot 107 –> Bezpieczeństwo –> Poduszki powietrzne

Poduszki powietrzne zostały zaprojektowane tak, by zwiększyć bezpieczeństwo osób w razie silnego zderzenia czołowego; uzupełniają one działanie pasów bezpieczeństwa, wyposażonych w ogranicznik naprężenia.

Podczas zderzenia, detektory zderzeń w strefach wykrywania zderzenia (patrz schemat) wykrywają i analizują gwałtowne hamowanie pojazdu: jeśli próg wyzwalania zostanie osiągnięty, poduszki napełniają się natychmiast, chroniąc tym samym pasażerów pojazdu.

Strefy wykrywania zderzenia

Strefy wykrywania zderzenia


A. Strefa uderzenia czołowego.

B. Strefa uderzenia bocznego.

Natychmiast po zderzeniu, gaz zawarty w poduszce powietrznej ulatnia się, dzięki czemu poduszka nie przeszkadza w widoczności, ani w ewentualnym wyjściu z samochodu.

Poduszki nie zadziałają przy słabszych zderzeniach, uderzeniu w tylną część lub w pewnych warunkach podczas dachowania.

Pasy bezpieczeństwa dają dostateczne zabezpieczenie; siła uderzenia zależy od charakteru przeszkody i prędkości pojazdu w momencie kolizji.

Poduszki powietrzne funkcjonują tylko przy włączonym zapłonie. Opróżnianiu odpalonej poduszki powietrznej towarzyszy dźwięk.

Gaz ulatniający się z poduszki powietrznej może być lekko drażniący.

Pasy bezpieczeństwa

Zapinanie / Odpinanie pasów bezpieczeństwa Pociągnąć pas, następnie wsunąć klamrę do sprzączki. Sprawdzić zapi ...

Przednie poduszki powietrzne

Znajdują się w środku kierownicy dla kierowcy i w desce rozdzielczej dla pasażera. Działają równocześnie, chyba że poduszka pow ...

Categorie