Peugeot 107: Kontrolki

Peugeot 107 –> Kontrola jazdy –> KontrolkiKontrolka

jest zapalona Przyczyna Działanie / Uwagi
Hamulec postojowy na stałe. Hamulec postojowy jest zaciśnięty lub nie do końca zwolniony. Trzymając nogę na pedale hamulca, zwolnić hamulec postojowy, aby kontrolka zgasła.

Przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Dodatkowe informacje znajdują się w rubryce "Hamulec postojowy".

STOP na stałe, powiązana z inną kontrolką. Jest powiązana z ciśnieniem oleju silnikowego lub temperaturą płynu chłodzącego Należy koniecznie zatrzymać pojazd, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.

Zatrzymać się, wyłączyć zapłon i skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Ciśnienie oleju silnikowego na stałe, powiązana z kontrolką STOP Ciśnienie oleju silnikowego jest niewystarczające. Należy koniecznie zatrzymać pojazd z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Zatrzymać się, wyłączyć zapłon i skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Układ hamulcowy na stałe. Duży spadek poziomu płynu hamulcowego. Uzupełnić poziom płynem zalecanym przez PEUGEOT.

Jeżeli problem nadal występuje, sprawdzić układ w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym.

na stałe, powiązana z kontrolką ABS. Usterka układu hamulcowego. Obowiązkowo zatrzymać się, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa. Wyłączyć zapłon i skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.
System zapobiegający zablokowaniu kół (ABS) na stałe. Usterka systemu zapobiegającego zablokowaniu kół. Pojazd zachowuje hamowanie klasyczne.

Kontynuować ostrożnie jazdę z umiarkowaną prędkością i jak najszybciej skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Dynamiczna kontrola stabilności (ESP/ ASR) na stałe. Układ ESP/ASR jest włączony. System optymalizuje działanie układu napędowego i poprawia stabilność kierunkową pojazdu.
na stałe. Usterka układu ESP/ASR. Sprawdzić działanie w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym.
Temperatura płynu chłodzącego na stałe. Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego. Należy koniecznie zatrzymać pojazd, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.

Przed dolaniem płynu,jeśli to konieczne, należy zaczekać na ostygnięcie silnika.

Jeżeli problem nie zniknie, skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Poduszki powietrzne czasowo. Zapala się na kilka sekund i gaśnie po włączeniu zapłonu. Powinna zgasnąć po uruchomieniu silnika.

Jeżeli nie zgaśnie, skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

miga. Usterka co najmniej jednej z poduszek powietrznych. Poduszki powietrzne mogą nie zadziałać w przypadku silnego uderzenia. Sprawdzić układ w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym.
Wyłączenie poduszki powietrznej pasażera na stałe. Przełącznik poduszki powietrznej pasażera znajduje się w położeniu "OFF".

Czołowa poduszka powietrzna pasażera jest wyłączona. W tym przypadku można zainstalować fotelik dziecięcy "tyłem do kierunku jazdy".

Aby włączyć czołową poduszkę powietrzną pasażera, należy ustawić przełącznik w położeniu "ON". W tym wypadku nie należy montować fotelika dziecięcego "tyłem do kierunku jazdy".
Ładowanie akumulatora na stałe. Usterka układu ładowania akumulatora (zabrudzone lub poluzowane zaciski, luźny lub zerwany pasek alternatora, ...). Kontrolka powinna zgasnąć po uruchomieniu silnika.

Jeżeli nie zgaśnie, skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Układ kierowniczy ze wspomaganiem elektrycznym na stałe. Usterka układu kierowniczego ze wspomaganiem elektrycznym. Prowadzić ostrożnie i w sposób łagodny.

Sprawdzić w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym.

Przedni(e) pas(y) bezpieczeństwa niezapięty(e)/odpięty(e) (w zależności od wersji) miga, następnie, przy prędkości powyżej 20 km/h, towarzyszy jej sygnał dźwiękowy. Kierowca i/lub pasażer z przodu nie zapiął lub odpiął swój pas bezpieczeństwa. Pociągnąć pas i włożyć klamrę do zaczepu pasa.
Układ czystości spalin na stałe. Usterka układu czystości spalin Powinna zgasnąć po uruchomieniu silnika.

Jeżeli nie zgaśnie, skontaktować się szybko z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Skrzynia biegów 2 Tronic na stałe. Skrzynia biegów 2 Tronic jest uszkodzona. Skontaktować się szybko z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Zestaw wskaźników

1. Przycisk wyświetlania licznika całkowitego lub dziennego przebiegu kilometrów, przycisk zerowania licznika dziennego przebiegu kilometrów 2. Wy&# ...

Licznik przebiegu kilometrów

Po włączeniu zapłonu, pojawia się licznik, wybrany przy wyłączonym silniku. Naciśnięcie przycisku 1 umożliwia kolejno wyś ...

Categorie