Peugeot 107: Foteliki dziecięce

Peugeot 107 –> Bezpieczeństwo dzieci –> Foteliki dziecięce

"Tyłem do kierunku jazdy"

W przypadku fotelika dziecięcego zainstalowanego na przednim siedzeniu pasażera w położeniu "tyłem do kierunku jazdy", należy obowiązkowo wyłączyć poduszkę powietrzną pasażera. W razie pozostawienia włączonej poduszki powietrznej pasażera dziecko narażone jest na obrażenia ciała lub śmierć w momencie uwolnienia poduszki powietrznej.

* Zasady przewozu dzieci
określone są odrębnymi przepisami danego kraju. Należy zapoznać się z obowiązującymi przepisami w Państwa kraju.

Przodem do kierunku jazdy

W przypadku fotelika dziecięcego, zainstalowanego na przednim siedzeniu pasażera w położeniu "przodem do kierunku jazdy", należy ustawić fotel samochodu w środkowym położeniu wzdłużnym, a oparcie wyprostować przy włączonej poduszce powietrznej pasażera.

Środkowe położenie wzdłużne
Środkowe położenie wzdłużne

Poduszka powietrzna pasażera OFF
Poduszka powietrzna pasażera OFF

Proszę przeczytać informacje
znajdujące się na etykiecie umieszczonej po obu stronach osłony przeciwsłonecznej pasażera.

Aby zapewnić bezpieczeństwo Państwa dziecka, należy bezwzględnie wyłączyć przednią poduszkę powietrzną pasażera, w przypadku instalacji fotelika dziecięcego "tyłem do kierunku jazdy" na przednim fotelu pasażera.

W razie pozostawienia włączonej poduszki powietrznej pasażera, dziecko narażone będzie na obrażenia ciała lub śmierć w momencie uwolnienia poduszki powietrznej.

Foteliki dziecięce zalecane przez PEUGEOTA

PEUGEOT proponuje pełną gamę atestowanych fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa:

Foteliki dziecięce zalecane przez PEUGEOTA


Rozmieszczenie fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa

Zgodnie z ustawodawstwem europejskim, tabela ta pokazuje możliwości zainstalowania fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa i homologowanych jako uniwersalne, w zależności od ciężaru dziecka i miejsca w samochodzie.

Rozmieszczenie fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa


a : Grupa 0 : od urodzenia do 10 kg. Gondole i "łóżeczka auto" nie mogą być montowane na miejscu pasażera z przodu.

b : przed montażem fotelika dziecięcego, należy zapoznać się z obowiązującymi przepisami w danym kraju.

U : miejsce przystosowane do instalacji uniwersalnego fotelika dziecięcego za pomocą pasów bezpieczeństwa "tyłem do kierunku jazdy" i/lub "przodem do kierunku jazdy".

L_ : na danym miejscu mogą być instalowane wyłącznie foteliki dziecięce wskazane i zalecane przez firmę PEUGEOT (w zależności od kraju przeznaczenia).

X : miejsce nieprzystosowane do instalacji fotelika dziecięcego z podanej grupy wagowej.

Zalecenia dotyczące fotelików dziecięcych

Nieprawidłowa instalacja fotelika dziecięcego w samochodzie nie gwarantuje bezpieczeństwa dziecka w przypadku kolizji.

Należy zapiąć pasy bezpieczeństwa lub pasy fotelika dziecięcego ograniczając maksymalnie luz względem ciała dziecka nawet w przypadku krótkich przejazdów.

Instalując fotelik dziecięcy mocowany pasem bezpieczeństwa sprawdzić, czy pas jest dobrze naprężony na foteliku dziecięcym i czy mocno przytrzymuje fotelik dziecięcy na siedzeniu samochodu.

Przy prawidłowo zainstalowanym foteliku "przodem do kierunku jazdy", oparcie fotelika powinno przylegać do oparcia fotela nie dotykając przy tym zagłówka.

W przypadku demontażu zagłówka, należy go schować lub zabezpieczyć w taki sposób, by w sytuacji nagłego hamowania, nie stwarzał zagrożenia.

Dzieci poniżej 10 roku życia, nie mogą być przewożone na przednim siedzeniu pasażera w położeniu "przodem do kierunku jazdy", chyba że tylne siedzenia są już zajęte przez inne dzieci lub gdy tylne siedzenia nie nadają się do użytku lub są zdemontowane.

* Należy wyłączyć poduszkę powietrzną pasażera, w momencie instalacji fotelika dziecięcego na przednim siedzeniu w położeniu "tyłem do kierunku jazdy".

W innym przypadku, dziecko narażone by było na poważne obrażenia ciała lub śmierć w momencie rozwinięcia się poduszki powietrznej.

Instalacja podstawki podwyższającej

Część piersiowa pasa bezpieczeństwa powinna spoczywać na ramionach dziecka, nie dotykając szyi.

Należy upewnić się, że część brzuszna pasa bezpieczeństwa spoczywa na udach dziecka.

PEUGEOT zaleca stosowanie podstawek podwyższających wraz z oparciem, wyposażonych w prowadnicę pasa na poziomie ramion.

Dla zachowania bezpieczeństwa, należy pamiętać, by nie zostawiać:

Aby ochronić młodsze dzieci przed promieniami słonecznymi, należy wyposażyć szyby w żaluzje boczne.

Bezpieczeństwo dzieci

...

Mocowania ISOFIX

Samochód posiada homologację według nowych przepisów ISOFIX. Siedzenia * , przedstawione poniżej, wyposażone są w odpowiednie mocowania ...

Categorie