Citroën C1: Przednie poduszki powietrzne

Citroën C1 –> Bezpieczeństwo –> Poduszki powietrzne –> Przednie poduszki powietrzne

Przednie poduszki powietrzne


W razie silnego czołowego zderzenia system chroni kierowcę i pasażera na przednim fotelu, ograniczając niebezpieczeństwo uszkodzenia głowy i klatki piersiowej.

Poduszka powietrzna kierowcy znajduje się w środkowej części kierownicy, natomiast poduszka powietrzna pasażera - w desce rozdzielczej powyżej przedniego schowka.

Wyzwalanie

Poduszki powietrzne wyzwalają się, o ile przednia poduszka powietrzna pasażera nie jest wyłączona, w razie silnego zderzenia czołowego całą lub częścią przedniej strefy samochodu A, zgodnie z osią wzdłużną samochodu w płaszczyźnie poziomej oraz w kierunku od przodu do tyłu samochodu.

Poduszka powietrzna rozwija się między klatką piersiową i głową osób na przednich siedzeniach i kierownicą po stronie kierowcy oraz deską rozdzielczą po stronie pasażera w celu amortyzacji szarpnięcia do przodu.

Wyłączenie przedniej poduszki powietrznej pasażera

Wyłączenie przedniej poduszki powietrznej pasażera


Tylko poduszka powietrzna po stronie pasażera może być wyłączona.

W momencie włączenia zapłonu
ta kontrolka zaświeci się na wyświetlaczu kontrolek pasów i czołowej poduszki powietrznej pasażera. Będzie świecić przez cały czas, gdy poduszka powietrzna jest wyłączona.

Aby zapewnić bezpieczeństwo dziecka w przypadku montażu fotelika dziecięcego na przednim fotelu pasażera w pozycji "tyłem do kierunku jazdy", należy bezwzględnie wyłączyć przednią poduszkę powietrzną pasażera.

W przeciwnym razie dziecko narażone będzie na poważne obrażenia ciała lub śmierć w momencie wyzwolenia poduszki powietrznej pasażera.

Ponowne włączenie przedniej poduszki powietrznej pasażera

Po wyjęciu fotelika dziecięcego "tyłem do kierunku jazdy", przy wyłączonym zapłonie, należy przekręcić przełącznik w położenie "ON" w celu ponownej aktywacji poduszki powietrznej pasażera jadącego z przodu.

Po włączeniu zapłonu ta kontrolka
zapala się na wyświetlaczu kontrolek pasów i czołowej poduszki powietrznej pasażera. Kontrolka świeci, gdy czołowa poduszka powietrzna pasażera jest włączona.

Nieprawidłowe działanie

Zapalenie się tej kontrolki w
zestawie wskaźników sygnalizuje niesprawność poduszek powietrznych.

Należy niezwłocznie skontaktować się z ASO sieci CITROËN lub z warsztatem specjalistycznym w celu sprawdzenia systemu.

Poduszki mogą się nie wyzwolić w przypadku silnego uderzenia.

W przypadku nieprawidłowości nie instalować fotelika dziecięcego na przednim fotelu ani nie sadzać pasażera na tym miejscu.

Poduszki powietrzne

Poduszki powietrzne zostały zaprojektowane tak, by zwiększyć bezpieczeństwo osób w razie silnego zderzenia. Uzupełniają one działanie p ...

Boczne poduszki powietrzne

W razie silnego uderzenia bocznego system chroni kierowcę i pasażera na przednim siedzeniu poprzez ograniczenie niebezpieczeństwa uszkodzenia torsu pomię ...

Categorie