Citroën C1: Instalacja fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa

Citroën C1 –> Bezpieczeństwo –> Foteliki dziecięce ISOFIX –> Instalacja fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa

Zgodnie z ustawodawstwem europejskim tabela ta pokazuje możliwości zainstalowania fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa i homologowanych jako uniwersalne (a), w zależności od ciężaru dziecka i miejsca w samochodzie.

Instalacja fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasa bezpieczeństwa


* Na miejscu z przodu:

a: Fotelik dziecięcy uniwersalny: fotelik dziecięcy, który można instalować we wszystkich samochodach za pomocą pasa bezpieczeństwa.

b: Grupa 0: od urodzenia do 10 kg. Gondole i "łóżeczka auto" nie mogą być montowane na miejscu pasażera z przodu.

Gdy są zainstalowane w drugim rzędzie, mogą uniemożliwić korzystanie z pozostałych miejsc.

c: Przed montażem fotelika dziecięcego należy zapoznać się z przepisami obowiązującymi w danym kraju.

d: Aby zainstalować fotelik dziecięcy na miejscu z tyłu, tyłem albo przodem do kierunku jazdy, przesunąć do przodu fotele usytuowane przed nim i wyprostować oparcia, aby pozostawić wystarczającą ilość miejsca na fotelik dziecięcy i nogi dziecka.

e: Gdy fotelik dziecięcy "tyłem do kierunku jazdy" jest zainstalowany na miejscu pasażera z przodu, należy bezwzględnie wyłączyć czołową poduszkę pasażera.

W przeciwnym razie dziecku mogą grozić poważne obrażenia lub nawet śmierć w momencie zadziałania poduszki powietrznej.

Gdy fotelik dziecięcy "przodem do kierunku jazdy" jest zainstalowany na miejscu pasażera z przodu, czołowa poduszka powietrzna pasażera powinna pozostać włączona.

U: miejsce przystosowane do instalacji uniwersalnego fotelika dziecięcego za pomocą pasów bezpieczeństwa "tyłem do kierunku jazdy" i/lub "przodem do kierunku jazdy"; siedzenie pasażera powinno być ustawione w położeniu pośrednim.

U (R): jak U, przy czym siedzenie samochodu powinno być maksymalnie cofnięte, a oparcie - wyprostowane.

Wyjąć i schować zagłówek przed zamontowaniem fotelika dziecięcego z oparciem na miejscu pasażera.

Zamontować ponownie zagłówek po zdjęciu fotelika dziecięcego.

Foteliki dziecięce ISOFIX

Foteliki dziecięce zalecane przez CITROËNA CITROËN proponuje gamę atestowanych fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą trzypunktowego pa ...

Mocowania "ISOFIX"

Samochód posiada homologację według najnowszych przepisów ISOFIX. Siedzenia wymienione poniżej są wyposażone w odpowiednie mocowania ISO ...

Categorie